KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8838548
nr 883 8548
Bertil Mauritzon
(1940-2012), Sverige
Etsning, Bertil Mauritzon. , "Den magiska månen", signerad. -79, 52x40
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 mars 2014
kl 19:08:38
24/3 18:12:29
Bertil Mauritzon
Läs mer om Bertil Mauritzon